סורק הברקוד למחשב, המכונה גם "קורא ברקוד", הוא פריט שימושי מאד בבתי העסק השונים בארץ ובעולם כולו. סורק ברקוד למחשב, מתבסס על פעולתה של עינית קטנה, שהיא זו שמבצעת את תהליך הסריקה וממירה את הברקוד הנסרק מהמוצר (מאותה תווית או מדבקה, שעליה הוא מודפס), את אותם נתונים שנקלטו, לפלט מספרי. הפלט המספרי נשלח ישירות אל המחשב (או אל הקופה) ומציין את המחיר, את עלות המוצר. המידע נסרק תודות לקרן לייזר, הנשלחת ישירות מהסורק אל התווית, ובעזרתה נקראים הנתונים המופיעים על גביה ומתורגמים לספרות.

סוגים נוספים של סורק ברקודים למחשב הם: סורק שפועל בטכנולוגית CCD. סורק מסוג כזה קורא את הברקוד, שמואר באור אדום, ומתרגם את הקווים שמופיעים על גבי התווית לתוכן מספרי. ואילו הסוג השני הוא סורק הפועל על פי טכנולוגית IMAGER, שבה מבצע הסורק צילום של הברקוד, ולאחר מכן מפענח את התמונה שהתקבלה למספר.

לשם מה צריך אותו

סורק הברקוד יכול לספק מענה לצרכים שונים. הוא יכול להיות ידני, ואז לשמש את העובדים בבית העסק לצורך סריקת מוצרים הנמצאים במקומות שונים בו. את סורק הברקוד הידני אפשר לקחת לכל מקום והוא שימושי מאד במחסנים, המכילים כמויות גדולות מאד של פריטים וגם בכניסה למופעים לצורך סריקת כרטיסי הכניסה. את סורק הברקוד השולחני נראה בדלפקי המכירות לרוב, היכן שעוברים המוצרים רגע לפני התשלום. סורק זה יתאים לבתי עסק קטנים או בינוניים, ואילו לגדולים יותר יתאים סורק ברקוד, המוטמע בדלפק המכירה עצמו.

אפשרויות נוספות

ניתן כיום למצוא סורקי ברקוד המיועדים לספירות מלאי, ישנם כאלה המתאימים לתעשיות השונות ואף סורקים המתבססים על טכנולוגיות מתקדמות מאד. כך או כך, רגע לפני רכישת הסורק כדאי מאד לבחון את הדגמים הקיימים ולוודא כי הסורק הנבחר עונה על כל הצרכים. חשוב לשים דגש על איכות הסורק וגם על אופן השימוש בו.

מעוניינים לרכוש סורקי ברקוד לעסק שלכם? חברת אימג' קוד היא הכתובת הנכונה לפנות אליה. החברה, שמתמחה בפתרונות סריקה, מעמידה לרשותכם מגוון של דגמים במחירים נוחים. לפרטים, התקשרו לטלפון 03-9484910